
Optikai szenzorokat széles körben alkalmaznak az ipari automatizálásban, azonban kevesen ismerik, a Sensopart BlueLight kimagasló technológiáját, mely további lehetőségeket biztosít.
A kék fény fizikai tulajdonságai sok esetben kedvezőbbek, mint a hagyományos vörös fényé, ezért a Sensopart külön sorozatot fejlesztett ki rá.
A kék fénynek köszönhetően megbízhatóbban detektálja a fényes felületeket (akár éles szögben is), az átlátszó tárgyakat, ill. a sötét alkatrészeket. Ilyenek lehetnek például a lakkozott tárgyak, a bevonatolt fém felületek, festett műanyagok, vagy akár az átlátszó üvegek, Petri-csészék, kanülök, ill. a nagyon sötét tárgyak, mint például a napelemek, vagy egyes gumi, ill. műanyag alkatrészek.
Sötét (fényelnyelő) tárgyak
A sötét vagy mélyfekete tárgyak olyan sok fényt nyelnek el, hogy a vörös fényérzékelők nem tudnak elegendő visszavert fényt mérni, ezért nehezen észlelhetők. Ide tartoznak például a fekete műanyag kapcsok, a sötét tömítőgyűrűk, a szénszálakból készült alkatrészek vagy a matt fekete ajtópanelek.

Átlátszó (fényáteresztő) tárgyak
Az átlátszó tárgyak, mint például az üveg, a kibocsátott fénynek csak egy kis részét verik vissza, ami megnehezíti az érzékelésüket, és a kapcsolási jelek félreérthetőek vagy pontatlanok lesznek. Az átlátszó tárgyak tipikus példái az iparban: átlátszó műanyag csomagolások, üvegből vagy PET-ből készült palackok, ampullák és pipetták, raklapokon a rakományok rögzítésére szolgáló átlátszó fóliák.

Fényvisszaverő tárgyak
A csillogó felületek esetében, mint például az okostelefonok kijelzői, a kihívás az, hogy a fény nagy része nem a szenzor irányába verődik vissza, így nem jut vissza elegendő fény a vevőhöz, ami lehetetlenné teszi az érzékelést. A kék fényt kibocsátó LED-ekkel azonban több fény jut vissza a BlueLight érzékelőhöz, ami megbízható érzékelést tesz lehetővé.

A BlueLight sorozat három ház típusba épül be, a különböző teljesítményekhez igazodva.
Az F10 BlueLight, F25 BlueLight és F55 BlueLight nagyobb érzékenységi kapacitása miatt költséghatékony megoldást jelentenek a különböző iparágakban, mint például:
- csomagolóiparban,
- műanyagiparban,
- autóiparban,
- szolár technikában (wafer)
- italgyártásban,
- laboratóriumi automatizálásban,
- speciális célgépek építése során.
További fontos jellemzők:
- Érzékelési távolsága prizma nélkül akár 1200 mm,
- IP67, IP69K védettség,
- Nagy pontosságú háttérelnyomás,
- fix, ill. állítható fókusz távolság.